paleotóp

paleotóp

Utolsó kommentek:

heyjoe 2021.10.02. 16:41:09

Ma a geotóp napon sikerült a cikk szerzőjének az irányításával ráakadni sokunknak az első cápafogára.
Nem semmi leletanyag lehetett itt a terület fénykorában.
Köszönjük a lehetőséget!

Bejegyzés: Egy ősmaradvány-lelőhely felemelkedése és bukása

Fredddy 2021.08.29. 12:29:40

@Fitos Attila:
1.) olvastam, csak nem akartam elhinni, az nem lehet, hogy egész műanyagdínós gyerekkoromat hazugságban töltöttem.
2.) hála Istennek nekem nincs szükségem ilyesmire, de állítólag Szibériában óriási gond az illegális mammutcsontgyűjtés, amiből ugyanúgy kínai faszkeményítő varázsitalt készítenek, mint a kortárs elefánt- és orrszarvúfajok mára egyre nehezebben beszerezhető alkatrészeiből.

Bejegyzés: Egy lenyűgöző pteroszaurusz lelet Brazíliából

Fitos Attila · http://paleotop.blog.hu/ 2021.08.29. 07:42:16

@Fredddy:
1. A pteroszauruszok nem dinók, csak közeli rokonaik. Olvasd el a cikket!
2. Szerintem a mammutagyar hatásával kapcsolatban átvertek téged :(

Bejegyzés: Egy lenyűgöző pteroszaurusz lelet Brazíliából

Fredddy 2021.08.29. 00:36:48

1.) Miért ad Drea de Matteo egy egeret a dínónak?
2.) A mammutagyarat még értem, hogy fasznövelő kotyvalékhoz kell, de mit csinál valaki nemtudós egy sok pénzért megvett pteroszaurusz-csontos kővel?

Bejegyzés: Egy lenyűgöző pteroszaurusz lelet Brazíliából

Világnézet Netes Napló · vilagnezet.blog.hu 2021.08.09. 13:42:20

Élet az életből zagyvaság legfrissebb logikára épülő blogbejegyzésem kapcsolódik és javaslom elolvasni:
vilagnezet.blog.hu/2021/08/09/elet_az_eletbol_zagyvasag

Bejegyzés: A nap képe: a Föld történetének egyik első szárazföldi növénye

ezneménvagyok 2020.08.12. 04:19:42

Nem tudom, de nekem ez a "ragadozó" Anomalocaris mindig gyanús volt. Túlságosan is nagy a környezetében élő többi fajhoz képest. Egy ökoszisztémában nem a csúcsragadozó szokott a legnagyobb lenni, pláne nem egy egész nagyságrenddel.

Bejegyzés: Egy bizarr tünemény az idő mélyéről: az Opabinia

midnight coder 2020.08.11. 16:11:12

@BéLóg: "S mivel ez egy "erdő", a fajok SOHA nem alakultak egymásból egy másik fajjá, mivel az lehetetlen."

Már miért lenne lehetetlen ? Max. sok-sok idő. Mi is csináltunk a farkasból csivavát pár tíz generáció alatt. Sőt, egyes embercsoportok is változtak, Pl. lettek a négerekből fehérek, vagy alakították ki Pl. a felnőttkori tejfogyasztás képességét. Aztán a sok-sok változás idővel összeadódik, és a nyestből félmajom lesz, a félmajomból majom, a majomból ember. Minden generáció csak egy icipicit tesz hozzá a dologhoz.

Bejegyzés: Egy bizarr tünemény az idő mélyéről: az Opabinia

BéLóg 2020.08.11. 14:55:19

Éppen ez a kambriumi ÉLET-robbanás az, amely alapjaiban rengette meg a "mechanikus" evolúcióelméletet, az egyenesvonalú, egymásból kialakuló új fajok soha nem bizonyított, de TANKÉNT hirdetett, valójában hipotézist.

Ez az esemény a törzsfejlődés FA röhejes elképzelése alapján a törzsfejlődés ERDŐ igazságát bizonyítja, ami alapján -- és ezt most is látjuk -- a fajok a SAJÁT genetikai programjuk alapján fejlődnek az abban kódolt maximumig, ott aztán "örökre" megrekednek, s ha a körülmények kedvezőtlenné válnak, egyszerűen kihalnak. S mivel ez egy "erdő", a fajok SOHA nem alakultak egymásból egy másik fajjá, mivel az lehetetlen.
Éppen ezért nincsen a sokmillió (!) fosszília közt a majomnak és az embernek az úgynevezett "Közös Őse", ezért van hogy dínónyomban emberi lábnyomot találhattak, vagy szerszámkészítés és tűzrakás nyomait olyan földtörténeti korban, amikor még nem is volt MAJOM főemlős.

A LÉTEZŐ "mechanikus" evolúció (amit ma tanítanak) tehát nem más, mint egyszerű VARIÁCIÓK kialakítása a "BEPROGRAMOZOTT" génekből.

A viták elkerülésére ismét leírom, a LÉTEZŐ evolúció, amely azonban nem más, mint egyféle "finomhangolás".

Bejegyzés: Egy bizarr tünemény az idő mélyéről: az Opabinia

Lobo Marunga 2020.07.12. 20:25:30

Nagyon fontos téma, amire rávilágítasz. Én nagyjából 12 éves korom óta gyűjtök ősmaradványokat. Nem vagyok szakember, számomra a dolog a kincskeresés örömét adja, de sokat fejlődtem, és a legfontosabb, hogy megértettem, hogy tudományos szempontból az információ fontosabb, mint maga a megtalált tárgy, a lelet. Nekem persze mindig a lelet lesz a fontosabb, mert nem vagyok tudós, de mivel értem és megértem a tudományos szemléletet is, a vázolt együttműködést nagyon jó ötletnek tartom.
Amit még sajnálok, hogy Magyarországon nincs igazi kultúrája a fossziliagyűjtésnek, és hiányzik a dolog turisztikai potenciáljának kihasználása. Az Ipolytarnóci bemutatóhelyet mindenki ismeri, nagyszerű példa. A maga egyszerűségében is zseniális Ősi Attiláék kezdeményezése, a "nyílt ásatásokkal". (És persze tudnék mondani olyat is, ahol lett már bemutatóhely vagy tanösvény, csak értelme nincs, vagy éppen benőtte a bozót az egészet, mert csak egyszer volt rá pénz. De ilyet inkább nem írok, nem akarok senkit bántani.) Sokkal több ilyenre lenne szükség, és szerintem üzleti lehetőség is van benne. Sokat segíthetne a lelőhelyek megóvásában is, ellenőrzött és biztonságos keretek közé terelve a magángyűjtőket. (Persze csak azokat, akik nem kereskedelmi céllal rabolnák le a helyet.) Bőven lenne erre lehetőség pl. Fertőrákoson, de akár Danitz pusztán vagy az állítólag éppen eladó máriahalmi bányában, de tudnám még sorolni a példákat. Szívesen indítanék ezzel kapcsolatban valamilyen mozgalmat, bár már látom a fantáziátlan visszautasító leveleket a tulajdonos önkormányzatoktól és cégektől. De meg kéne próbálni. Élve a lehetőséggel, valószínűleg megkereslek a címen is.

Bejegyzés: Egy ősmaradvány-lelőhely felemelkedése és bukása

Lobo Marunga 2019.12.28. 17:12:10

@Fitos Attila: Létezik már ilyen etikai kódex? Ha igen, érdekelne, ha nem szívesen részt vennék az elkészítésében. Sok olyan lelőhely van egyébként, ahol turistaattrakció lehetne az ellenőrzött és legális gyűjtés. Kár, hogy ezt a lehetőséget még nemigen fedezte fel senki, a lelőhelyek megóvása szempontjából is hasznos lehetne.

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

bölcsbagoly 2019.12.28. 02:10:51

@Fitos Attila:
Köszönöm a választ, várom az értesítést. Üdv

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Fitos Attila · http://paleotop.blog.hu/ 2019.12.28. 00:08:17

@Lobo Marunga: Nagyon köszönjük az elismerő szavakat!
Ami a lelőhely megközelítését illeti, sajnos egyre több helyről kapunk mi is információkat arról, hogy bizonyos gyűjtők - és itt nem hobbigyűjtőkről van szó - elképesztő károkat tudnak okozni egy-egy lelőhelyen. Ahogy te is írod, minden korlátozás érthető az adott terület tulajdonosa vagy üzemeltetője részéről, hiszen ha egy lelőhely mondjuk a gyűjtők munkájának eredményeként életveszélyes lesz, a továbbiakban is az ő felelősségük marad minden ott történő baleset ettől függetlenül.
A bejutás esélyeivel kapcsolatos interneten fellelhető infók sok esetben elavultak, de talán a legjobb fórum erre a Facebookon a Magyar Ősmaradványgyűjtők csoportja, ahol az ország minden részéből vannak aktív gyűjtők, és talán többet tudnak mondani az egyes lelőhelyekről.
Ami a mi ezzel kapcsolatos munkánkat illeti: azt valljuk, hogy igazán közel az kerül ehhez a gyönyörű tudományhoz, aki a két kezében tart egy több millió éves leletet. Pár nyugati országban sokkal nagyobb hagyománya van ennek, és ezekben az országokban hatalmas a különbség az emberek természethez fűződő viszonyában is. Ennek a gyűjtői közösségnek azonban a tudományos eredményesség érdekében kell, hogy legyen egy etikai kódexe, amit mindenkinek be kellene tartania. Ennek népszerűsítése mindenképpen a céljaink között van!

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Fitos Attila · http://paleotop.blog.hu/ 2019.12.27. 23:56:12

@bölcsbagoly: én magam nem tudok madár leletekről, de felvettem a kapcsolatot a lelőhely ismerőivel, és mindenképpen megírom, ha van válasz (Idának is!).
Üdv.
Attila

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Fitos Attila · http://paleotop.blog.hu/ 2019.12.27. 23:54:34

@haXXor: Nagyon köszönjük! reméljük, a jövőben is sok örömet okozunk majd. :)

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Lobo Marunga 2019.12.25. 19:34:15

És persze egyetértek az előttem szólóval, remek a blog, köszönet az újabb érdekes posztért!

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Lobo Marunga 2019.12.25. 19:32:43

"A hazai kövületvadászok népszerű zarándokhelyei közé tartozik..." Tartozott. Voltam ott, nagyon udvariasan és kedvesen, de elküldtek, mondván, hogy csak kutatókat engednek be gyűjteni. Ez teljesen elfogadható álláspont, főleg egy ilyen fontos lelőhely és egyben működő bánya esetében, de jó lenne, ha nem írná az összes könyv, blog, cikk stb. hogy ez a kövületvadászok által szabadon látogatható hely. Vagy ha tényleg van valamilyen lehetőség, az nagyon érdekelne.

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál

Csaba121 2019.12.25. 13:47:57

Ezekről márt írt regényt Karel Čapek:

Harc ​a szalamandrákkal
moly.hu/konyvek/karel-capek-harc-a-szalamandrakkal

Bejegyzés: Óriásszalamandrák éltek a Mecsek lábánál
süti beállítások módosítása